Licznik odwiedzin

Dzisiaj10
Ten miesiąc123
Wszystkie56224
O Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym "Piątka" w Sandomierzu

MUKS „Piątka” powstał w 1995r. Jest to klub jednosekcyjny posiadający rozbudowaną sekcję piłki siatkowej dziewcząt. Klub posiada drużyny ligowe uczestniczące w rozgrywkach we wszystkich kategoriach wiekowych:

 1. seniorki,
 2. juniorki,
 3. kadetki,
 4. młodziczki.

Zajęcia treningowe odbywają się regularnie w następujących terminach:

 • poniedziałek -18.30 – 20.30
 • wtorek -16.00 – 20.30
 • środa - 16.00 – 20.30
 • czwartek - 17.30 – 20.00
 • piątek - 16.00 – 20.00
 • sobota – mecze ligowe
 • niedziela – mecze ligowe

W okresie wakacji oraz ferii zimowych odbywają się obozy wyjazdowe przygotowujące zawodniczki do trudów sezonu ligowego. Podczas tych obozów nasze drużyny mają możliwość rozgrywania wielu spotkań z najlepszymi zespołami w Polsce często wychodząc z tych spotkań zwycięzko.

Systematyczna praca z młodzieżą daje duże efekty, jeśli chodzi o szkolenie w ramach Kadry województwa zarówno młodziczek jak i kadetek. Przeważnie jest tak, że nasze zawodniczki zajmują 50% w/w kadrach szkolenia na szczeblu województwa.
Również kadra szkoleniowa klubu odnosi znaczące sukcesy. Jeden z naszych trenerów prowadzi kadrę wojewódzką oraz został powołany do szkolenia centralnego jako trener współpracujący przy kadrze narodowej kadetek.

Obecnie w klubie trenuje około 80 zawodniczek z którymi pracuje czterech trenerów. Swoją pracę klub opiera na współpracy z młodzieżą oraz rodzicami zawodniczek.

Struktura wiekowa zawodniczek przedstawia się następująco:

 • 10 zawodniczek – studentki ( z czego 1-na gra w Sandomierzu pozostałe są wypożyczone)
 • 15 zawodniczek – szkoła średnia
 • 50 zawodniczek – gimnazjum
 • 20 zawodniczek – szkoła podstawowa.