Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Ten miesiąc94
Wszystkie56503

4

Wrześniowy weekend 14-15.2019 zespoły młodziczek i kadetek naszego klubu spędziły na przygotowywaniu się do rozgrywek ligowych uczestnicząc w towarzyskim turnieju piłki siatkowej w Tomaszowie Lubelskim. Ten dwudniowy turniej był pierwszą po obozie letnim okazją dla obu zespołów do sprawdzenia się podczas rywalizacji meczowej. Wśród przeciwników , z którymi przyszło się zmierzyć naszym zawodniczkom m.in. zespoły: Vega Stalowa Wola, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Jagielończyk Biała Podlaska, Developres V LO Rzeszów, TPS Lublin, BAS Białystok, SP 15 Przemyśl.

Sobota to granie niemalże do upadłego. Mecze kończyliśmy około godziny 19. Tak więc na brak grania narzekać nie można było. Młodziczki zagrały cztery spotkania w grupie A i po rywalizacji grupowej w niedzielę spotkały się z drużyną z Przemyśla w meczu o 7 miejsce. Po tie-breaku zwycięstwo 2-1 odniósł nasz rywal i tym sposobem naszej drużynie przypadło miejsce 8.

Kadetki grały w jednej, sześciozespołowej grupie systemem każdy z każdym. Zespół kadetek zagrał ze sobą po raz pierwszy w takim składzie : do trzech dziewczyn grających w kadetkach już w ubiegłym sezonie dołączyły dziewczyny będące nadal młodziczkami. W sobotę dziewczyny rozegrały 3 spotkania, a 2 kolejne pozostały na niedzielę. Ostatecznie zespół kadetek zajął miejsce szóste.

Końcowe lokaty uzyskane zarówno przez młodziczki jak i kadetki nie są z pewnością satysfakcjonujące. W grze widać jeszcze okresy przestoju kończące się stratą kilku punktów, które później ciężko odrobić. Natomiast obie drużyny pokazały także niejednokrotnie dobrą grę, która pokazała, że posiadają one potencjał do osiągania lepszych wyników.

MUKS 5 Sandomierz reprezentowały: A. Radosz, K. Wiatr, S. Marzec, M. Szyszkowska, N. Kania, A. Kania, J. Kucwaj, G. Dudek. K. Śmigała, W. Forc, J. Basińska, A. Dziarek.