Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Ten miesiąc94
Wszystkie56503

srebrna_druyna_III_Ligi_Kobiet
W drugim meczu finałowym play off o
III Ligę Kobiet, który odbył się 8 marca zespół MUKS „Piątka” Sandomierz gościł drużynę SMS Ostrowiec Św. Po pierwszej konfrontacji na wyjeździe w ubiegłym tygodniu, gdzie siatkarki z Sandomierza zagrały bardzo dobre spotkanie i uległy po walce gospodarzowi zawodów 3:2 (25:20; 23:25; 24:26; 26:24; 15:9), wszystko co do rozstrzygnięcia pojedynku o mistrzostwo III Ligi nie było jeszcze takie oczywiste. Nasz zespół był mocno zmotywowany do rozstrzygnięcia drugiego spotkania na własną korzyść. Zawodniczki „Piątki” zagrały dobre spotkanie na własnym boisku, ale nie sprostały ostrowieckiej drużynie przegrywając 1:3 (20:25; 24:26; 25:20; 20:25). Mecz stał na bardzo wysokim poziomie a zawodniczki „Piątki” walczyły bardzo dzielnie, ale to drużyna z Ostrowca okazała się być lepsza tego wieczoru. Po meczu odbyło się oficjalne wręczenie pucharów i medali dla obu zespołów. Zawodniczka z Sandomierz – Joanna Osowska otrzymała wyróżnienie za Najbardziej Wartościowej Zawodniczki III Ligi Kobiet w całych rozgrywkach.

Pomimo porażki w finałowych meczach należy się wielkie uznanie dla sandomierskich siatkarek. Zdobyły vice mistrzostwo III Ligi Kobiet bazując głównie na swoich zawodniczkach z drużyn młodzieżówki (juniorek, kadetek i młodziczek) uzupełnionych przez dwie zeszłoroczne maturzystki. Chociaż wśród dziewcząt pozostał po finale duży niedosyt, to wykonały one mnóstwo pracy a drugie miejsce należy potraktować jako sukces.

Działacze i zawodniczki klubu dziękują licznie zgromadzonym kibicom za doping oraz wsparcie podczas zmagań drużyny w rozgrywkach III Ligii Kobiet. Niestety drużyna ta na dzień dzisiejszy prawdopodobnie żegna się z rozgrywkami seniorskimi, ze względu na ograniczone możliwości finansowe, by rozpocząć zmagania w nowym sezonie.

Skład drużyny: Głowacka Katarzyna (K), Osowska Joanna, Sulik Aleksandra, Stąpór Lucyna, Pietruszka Paula, Stopczyńska Diana, Jakus Kornelia, Stępień Anna, Kędziora Patrycja, Marzec Sabina, Łukawska Julia, Iza Rozmus, Wiatr Karolina.

Trener: Adam Krakowiak.