Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Ten miesiąc221
Wszystkie50072

W pierwszym starciu finałowym play off III ligi kobiet sandomierzanki uległy gospodarzowi spotkania – SMS Ostrowiec Św. 3:2 (25:20; 23:25; 24:26; 26:24; 15:9). Do pierwszego meczu o Mistrzostwo III Ligi Kobiet doszło 1 marca 2018r. na wyjeździe. Zawodniczki MUKS-u zagrały zacięte spotkanie i mogły przy odrobinie szczęścia oraz zachowaniu zimnej krwi pokusić się o zwycięstwo.

Pierwszy set zawodniczki „Piątki” rozegrały asekuracyjnie i niepewnie. Choć z upływem czasu trema zaczęła znikać, a w końcówce partii wyszliśmy na 2 pkt prowadzenie, to jednak błędy własne zaważyły na wyniku końcowym w tym secie.

Drugi set ułożył się po naszej myśli. Swobodna a zarazem skoncentrowana postawa dziewczyn przyniosła efekt i zespół gospodarza zawodów musiał uznać wyższość siatkarek z Sandomierza.

Set trzeci to zacięta i dość widowiskowa gra obu drużyn głównie w obronie. Długie wymiany piłek mogły podobać się publiczności zgromadzonej na sali sportowej przy ulicy Żeromskiego. Partia ta zakończyła się na przewagi i to zawodniczki MUKS-u skończyły ostatnią piłkę.

Czwarta odsłona podobna była do partii poprzedniej. Gra była bardzo wyrównana i dopiero w końcówce zespół SMS zbudował sobie trzypunktową przewagę. Kiedy przy stanie 24:20 gospodynie liczyły na łatwą końcówkę, zawodniczki „Piątki” zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do wyrównania. Jednak w tym secie nie udało się ugrać naszym podopiecznym nic więcej. Ostatnie dwie akcje wywalczył Ostrowiec i przedłużył tym samym swoją szansę na grę w tie breaku.

Set piąty przyniósł w naszych szeregach problemy z przyjęciem. Od początku seta drużyna z Ostrowca wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddała już do końca.

Szkoda przegranego meczu w Ostrowcu, gdyż dziewczyny z Sandomierza rozegrały dobre spotkanie i były bardzo bliskie zwycięstwa. Zabrakło trochę szczęścia i umiejętności. Niestety w kluczowych fragmentach gry nie wytrzymaliśmy presji spotkania i popełniliśmy zbyt dużo błędów.

Czekamy z niecierpliwością na rewanż, który odbędzie się 8 marca w Sandomierzu. Tylko wygrana daje szanse zespołowi MUKSu na przedłużenie gry o Mistrzostwo III Ligi Kobiet.

Początek spotkania o 19.30 w sali sportowej SP 4 przy ul. Cieśli 2 w Sandomierzu.

Zapraszamy do kibicowania …

Skład drużyny: Głowacka Katarzyna (K), Osowska Joanna, Sulik Aleksandra, Stąpór Lucyna, Pietruszka Paula, Stopczyńska Diana, Jakus Kornelia, Kędziora Patrycja, Marzec Sabina, Łukawska Julia, Rozmus Izabela, Wiatr Karolina..

Trener: Adam Krakowiak.