Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Ten miesiąc94
Wszystkie56503

mecz_w_kielcach

Do ciekawej sytuacji doszło w czwartkowy wieczór 25.01.2018r. w ostatnim meczu rundy zasadniczej w gr. 2 III Ligi Kobiet. Dotychczasowy lider rozgrywek KU AZS UJK Kielce podejmował na własnym parkiecie wice lidera, czyli drużynę seniorek z Sandomierza. Zespoły dzieliły zaledwie 3 pkt różnicy i tyle samo tracił trzeci zespół - Dana Gameb Skarżysko Kościelne do naszego zespołu na jeden mecz przed zakończeniem tej fazy rozgrywek. W zasadzie przyjmując różne warianty wyników ostatnich spotkań, wśród trzech zespołów mogło dojść do zmian w końcowym układzie tabeli.

Do meczu drużyna „Piątki” przystąpiła pełna optymizmu, choć nie w optymalnym składzie i optymalnej formie. Z powodu choroby wypadła z pierwszej szóstki środkowa – Kornelia Jakus, a na mecz nie w pełna sił po długiej chorobie pojechała pierwsza rozgrywająca – Katarzyna Głowacka. Na szczęście Libero – Paula Pietruszka, która pomimo wielu obowiązków (trwająca sesja na studiach w Białymstoku) wspomogła skład naszego zespołu.

Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco dla naszych podopiecznych. Rozsądna gra w przyjęciu oraz na ataku pozwoliła szybko zbudować znaczną przewagę i spokojnie ugrać seta do końca (13:25).

W secie drugim podrażnione rywalki zaczęły odważniej grać na zagrywce oraz na siatce a w naszych szeregach pojawiły się problemy. Przy dużej przewadze nie udało się zawodniczkom „Piątki” odrobić strat. Ten set zdominowały zdecydowanie Kielczanki i wygrały go wysoko 25:12.
W partii trzeciej gra była wyrównana i dopiero od połowy seta udało się odskoczyć na kilka pkt przewagi, co dało pewny komfort w rozstrzygnięciu go na swoją korzyść (18:25). Początek seta czwartego był zacięty, choć Sandomierzanki popełniały mniej błędów i odskoczyły kilkoma punktami ustawiając sobie grę. Kiedy przy stanie 17:12 można było spokojnie kontrolować wynik, nasze zawodniczki za bardzo się rozluźniły i zaczęły popełniać seryjnie błędy w ataku oraz przyjęciu, co doprowadziło do wyrównania 19:19. Na szczęście dziewczyny zmobilizowały się w końcówce i wygrały tą partię 25:22 i cały mecz 3:1.

Cenne 3 pkt wywalczone u dotychczasowych liderek gr.2 pozwoliły naszej drużynie zrównać się punktami po rozegraniu wszystkich spotkań w rundzie zasadniczej, a o końcowym układzie tabeli przed fazą play off zadecydowała różnica setów zdobytych do setów straconych, gdzie nasz zespół o jeden set okazał się lepszy.

Zawodniczki MUKS „Piątka” nie kryły radości z takiego obrotu sprawy i czekają na wyłonienie rywala do fazy play off z gr. 1.

Przypuszczalny termin rozpoczęcia pierwszego meczu to już najbliższy czwartek 01 lutego 2018r.

Dziękujemy wszystkim sympatykom za doping i zapraszamy do kibicowania oraz śledzenia dalszych poczynań naszych zawodniczek.

Skład drużyny: Sulik Aleksandra (K), Osowska Joanna, Głowacka Katarzyna, Stąpór Lucyna, Pietruszka Paula, Stopczyńska Diana, Wałaszczyk Liwia, Kędziora Patrycja, Węgrzynowska Julia, Marzec Sabina, Łukawska Julia, Wiater Karolina.

Trener: Adam Krakowiak.